Chcesz oglądać wszystkie strony? Uruchom obsługę IPv6

W związku z wyczerpaniem się IP w wersji 4 została wprowadzona nowa wersja 6. W internecie zaczynają pojawiać się (na razie głównie do celów testowych) strony oparte wyłącznie o IPv6. Aby móc wyświetlić taką stronę konieczne jest aby nasz dostawca internetu obsługiwał IP w wersji 6. Niestety zdecydowana większość dostawców internetu w Polsce nie wdrożyła jeszcze IPv6 dla swoich klientów. Wdrażanie na masową skalę w Polsce może potrwać nawet do 10 lat.

 

Czy przez to nie będę mógł zobaczyć stron na IPv6? Nie ma problemu, da się rozwiązać ten kłopot!

Z pomocą przychodzi nam gogo6.com. Dzięki szybkiej rejestracji i drobnej instalacji na naszym systemie operacyjnym w “magiczny” sposób zaczną nam się bez problemu wyświetlać strony na IPv6.

A może mój dostawca internetu już obsługuje IPv6? Jak to szybko sprawdzić?

Jako taki bardzo uproszczony test możemy w przeglądarce w polu adresu wpisać ipv6.google.com. Jeśli wyświetli nam się “czysta” strona startowa Google możemy być szczęśliwi, jest spora szansa, że już możemy przeglądać strony na IP w wersji 6. Jeśli wyświetli się komunikat, iż taka strona nie istniej bądź w Google wyświetlą się wyniki z próbą wyszukania takiego adresu, zapewne jesteśmy jeszcze w epoce IPv4.

 

Trochę prywaty.

U mnie już domyślnie google i youtube wyświetlają się na IPv6.

 

Teraz wróćmy do gogo6.com i postarajmy się aby strony na IPv6 wyświetlały nam się bezproblemowo.

1) Jako pierwszy krok odwiedzamy stronę pod adresem http://www.gogo6.com/main/

2) Teraz konieczna będzie rejestracja:

 

3) Przechodzimy przez rejestrację. Konieczne będzie podanie prawdziwego adresu e-mail gdyż wymagane jest kliknięcie w link potwierdzający rejestrację. Nie będziemy zasypywani reklamami, przynajmniej ja nie otrzymałem żadnych reklam.

4) Po zakończeniu rejestracji konieczne będzie zalogowanie się na stronie. Zalogować możemy się klikając “Sign in” i podając dane logowania.

5) Teraz konieczne będzie pobranie programu obsługującego połączenie:

6) Pozostaje wybrać wersję instalacji zgodną z naszym systemem operacyjnym:

7) Po pobraniu instalujemy program w naszym systemie operacyjnym. W przypadku wybrania niektórych wersji instalacji konieczna może być dodatkowa rejestracja (zaznaczona czerwonym podkreśleniem nad wersjami do pobrania w punkcie 6).

8) Otwieramy przeglądarkę, ponownie wpisujemy w pasku adresu ipv6.google.com i cieszymy się piękną idealną prostotą i elegancką prostotą “czystej” wyszukiwarki Google.

 

PS. To nie tylko możliwość oglądania stron na IPv6, ale też liczne możliwości zastosowania w SEO 😉